Predošlý mesiac Predošlý deň Nasledujúci deň Nasledujúci mesiac
Rok Mesiac Týždeň Dnes Prejsť na mesiac
Garážový predaj
22 okt 2016, 9:00 - 12:00

V poslednom čísle nášho časopisu ŠTVRTČAN ste si mohli prečítať článok od Ing. Petra Pavlíka v ktorom popisuje vzájomnú výpomoc občanov našej obce formou „ garážového predaja“ vecí, ktoré už nepotrebujeme, ale mohli by poslúžiť ostatným.

Rovnako ste si taktiež mohli všimnúť dátum, ktorý sme navrhli na uskutočnenie tohto nápadu. Je to sobota 22. októbra. Pretože sa tento dátum blíži, ešte raz vám poskytujem nasledovné informácie:

Ide o jednoduchý princíp vzájomnej pomoci medzi občanmi. V sobotu 22. októbra od 9:00 hod. do 12:00 hod. vyložte pred svoje garáže, brány, vchody, veci, ktoré už nepotrebujete, ale sú ešte zachovalé a funkčné a môžu tak poslúžiť niekomu inému. Potom budete čakať, či niekto príde pred váš dom a bude mať záujem kúpiť si niečo z toho, čo máte vyložené. Potom sa dojednáte na cene a obchod je uzatvorený. Kupujúci vám na mieste vyplatí dojednanú sumu a odnesie si kúpenú vec. Rovnako sa môžete aj vy prejsť po dedine a taktiež môžete nájsť niečo čo sa vám hodí a urobíte taktiež dobrý obchod.

Berieme to ako pokus, či bude medzi občanmi záujem o takéto obchodovanie, preto máme záujem o spätnú väzbu aj s návrhmi na vylepšenie. Podľa toho budeme aj v budúcnosti vyhlasovať „garážový predaj“

Ing. Ivan Slezák, starosta obce

Nedeľa 1°C / 6°C Ojedinele dážď
Pondelok 0°C / 4°C Miestami zamračené